Bazén i sauna v městských lázních od února mírně podraží

25.01.2022 07:12

VSETÍN – Od počátku února společnost Vsetínská sportovní, která je provozovatelem městských sportovišť, zvyšuje cenu vstupného do bazénu městských lázní a sauny. Důvodem je nárůst cen elektrické energie, tepla, plynu a vody, bazénové chemie, odběru vzorků vody a poplatků za svoz odpadů, tedy komodit, které jsou nutné k zajištění jejich provozu.
„Naopak novým benefitem pro rodiny je navýšení hranice pro bezplatný vstup dítěte do bazénu ze tří na pět let. Ke změně dojde i u zpoplatnění překročení doby návštěvy, kdy bude účtována po jednotlivých minutách,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Všeobecné zdražování všech druhů energií se nevyhnulo ani městské společnosti Vsetínská sportovní, která provozuje kromě sportovišť také městské lázně. „Ač neradi, museli jsme na tuto skutečnost reagovat mírným navýšením cen za vstup do bazénu i sauny,“ uvedl jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.
Ceny základních vstupů se tak od 1. února zvýší přibližně o 15 procent, což znamená, že dospělý člověk zaplatí za hodinu pobytu v bazénu 115 místo současných sta korun, dítě do 15 let pak o 10 korun více, tedy 70 korun. Vstup na kondiční plavání bude stát 80 oproti současným 70 korunám, vstupné seniorů nad 65 let a držitelů průkazů ZTP a ZTP/P se zvýší taktéž ze 70 na 80 korun. Zvýšení cen se projeví i na zvýhodněném rodinném vstupném. „Nebude se však jen zdražovat. Rozhodli jsme se zvýšit hranici pro bezplatný vstup pro dítě ze současných tří na pět let, čímž chceme motivovat rodiny s malými dětmi k častější návštěvě našich zrekonstruovaných lázní. Nutné ale bude prokázání věku dítěte například kartičkou zdravotní pojišťovny či jiným dokladem,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň i jednatelem Vsetínské sportovní.
Další novinka se týká dvacetiminutového limitu pro pobyt v šatně. Zůstává sice i nadále stejný, ale změní se systém placení při jeho překročení. „Dosud, pokud návštěvník překročil zmíněný limit, zaplatil při odchodu za každou započatou čtvrthodinu 30 korun. Od února to budou dvě koruny za minutu a osobu,“ informoval Kousal.
V případě sauny se dvouhodinové vstupné pro dospělé zvyšuje ze 180 na 205 korun, dítě do 15 let zaplatí místo sta 115 korun a dospělý nad 65 či držitel průkazu ZTP či ZTP/P 135 namísto současných 120 korun.
Ceny permanentek na bazén i do sauny se přizpůsobí novému ceníku a i nadále budou výhodnější než jednotlivé vstupné. Za cenu devíti běžných vstupů jich totiž návštěvník získá deset.

Navýšení cen vzala v půli ledna na vědomí i rada města, která ve společnosti Vsetínská sportovní vykonává funkci valné hromady. Podrobný ceník vstupného do bazénu i sauny, platný od 1. února je na webových stránkách www.vsetinskasportovni.cz
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín