Baťův mrakodrap se rozsvítí v sokolských barvách

15.02.2022 08:51

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na počest 160. výročí založení Sokola bude ve středu 16. února Baťův mrakodrap, sídlo Zlínského kraje, svítit v sokolských barvách. „Červeně a bíle bude budova nasvícena od 17 do 23 hodin,“ oznámila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Sokol (Česká obec sokolská) je největší tělovýchovnou organizací u nás. Jeho oddíly fungují ve více než 1000 obcích po celé republice. „Sokol má programy pro nejmenší děti i pro seniory, vede své členy k všestrannému pohybu a společné aktivitě. Každý si v něm může vybrat to, co ho baví, ať už je to gymnastika, míčové hry, atletika nebo základy asijských bojových umění. Sokol byl vždy symbolem sportu a věřím, že do svých řad naláká i v dalších letech řadu cvičenců,“ řekl Jiří Jaroš, krajský radní pro mládež a sport.

První sokolskou jednotu založili v roce 1862 Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner. Česká obec sokolská patří v České republice k nejpočetnějším občanským sdružením. Členská základna čítá kolem 160 000 cvičenců, kteří se věnují nejen sportu a pohybovým aktivitám, ale také kulturní a vlastenecké činnosti.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ