Baťův mrakodrap je opět bez omezení přístupný veřejnosti

03.06.2021 09:55

ZLÍNSKÝ KRAJ – Baťův mrakodrap, sídlo Zlínského kraje, je opět volně přístupný veřejnosti. Vstup do budovy byl v posledních měsících omezen mimořádnými opatřeními nařízenými Ministerstvem zdravotnictví v souvislosti s epidemií covid-19. Návštěvníci musí při příchodu do budovy dodržovat nezbytná ochranná opatření.

„Pracovníky Krajského úřadu Zlínského kraje je možné i nadále kontaktovat elektronicky nebo telefonicky, ale to neznamená, že není možné uskutečnit osobní jednání. Veřejnost má již možnost navštívit Baťův mrakodrap i mimo smluvenou schůzku s úředníky. Rozhodně doporučuji návštěvu vyhlídkové terasy v 16. etáži, která je přístupná denně od 8 do 21 hodin,“ řekl Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.
Návštěvníci mohou obdivovat také pojízdnou kancelář, vytvořenou pro Jana Antonína Baťu. Do restaurované kabiny výtahu je možné volně nahlížet z prostoru Expozice 21.

„Ke vstupu do Baťova mrakodrapu nadále slouží pouze boční vstup od parkoviště. Západní vstup směrem k lékárně a poště zůstává uzavřen a používán bude pouze pro zásobování a jako nouzový východ. Návštěvníkům Finančního úřadu ke vstupu slouží vchod z třídy Tomáše Bati,“ upřesnila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Další informace najdete na webových stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj