Barum rally rozhýbe Zlín sportem

04.06.2021 14:58

ZLÍN - Stalo se tradicí, že pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vedle samotného automobilového závodu každoročně připravují také projekty, do kterých se může aktivně zapojit nejen motoristická veřejnost. Na úspěšnou kampaň Jedu na dřeň či cyklistickou vyjížďku Zlínská kola při jubilejním padesátém ročníku Barumky naváže program Barumka sportuje! zaměřený na sportovní aktivity pro děti, mládež i dospělé.

„Slogan Zlín, město sportu tak dostane zcela nový rozměr daleko za hranicemi vytyčenými samotnou rally. Ve dnech pátek 27. až sobota 28. srpna se v parku Komenského, parku Svobody, na náměstí Míru ve Zlíně a v OZC Zlaté Jablko představí místní sportovní kluby, které budou moci prezentovat své aktivity a oslovit potenciální nové členy a sportovce,“ informoval tiskový mluvčí Barumky Roman Ordelt.

„Zvlášť poslední měsíce ukazují, jak je důležité podporovat tělesnou imunitu a zdravý životní styl,“ řekl Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín. „Program Barumka sportuje! umožní lidem na jednom místě snadno poznat a aktivně vyzkoušet různé sporty a disciplíny, ke kterým doposud nenalezli cestu, nebo o kterých si dokonce mysleli, že pro ně mohou být příliš náročné a nedostupné. Věříme, že spousta zájemců během sportovního víkendu překoná své vnitřní hranice a najde si nového koníčka. Stejně jako doufáme, že děti poznají nové aktivity, kterým se začnou věnovat a které je budou v dalších letech bavit. Pro zapojené kluby to zároveň bude vítaná příležitost, jak oslovit a nabrat do svých řad nové členy a rozšířit tak své řady poté, co musely kvůli vládním opatřením své aktivity na dlouhou dobu přerušit,“ sdělil Regner.

Pořadatelé Barumky nabízejí zúčastněným sportovním klubům atraktivní možnost prezentace v průběhu prestižního automobilového závodu, který pravidelně navštěvují desítky tisíc lidí. V rámci programu Barumka sportuje! jim v centru Zlína poskytnou technické zázemí, prostor pro prezentaci na podiu na náměstí Míru nebo možnost uspořádat autogramiádu s významnými atlety a sportovci. Celá akce bude navíc komunikována skrze mediální platformy Barum Czech Rally Zlín (web czechrally.com, facebook, instagram a twitter) s potenciálním dosahem dalších desítek tisíc lidí.

Další informace budou zveřejněny na internetové stránce www.barumkasportuje.cz,kde se vše potřebné dozví jak veřejnost, tak sportovní kluby se zájmem o zapojení do programu Barumka sportuje!

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín