Automobil s migranty skončil v řece Bečvě, dva muži utekli

12.07.2022 15:01

VSETÍNSKO – V řece Bečvě skončilo v pondělí 11. července odpoledne auto, které kvůli překročení povolené rychlosti v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku pronásledovali policisté. Jak se později ukázalo, ve vozidle jela skupina ilegálních migrantů. Čtyři z nich policisté zadrželi, po dalších dvou pátrají. Předpokládají, že se jedná o řidiče a jeho komplice.
„Vsetínští kriminalisté od pondělního odpoledne prověřují podezření na spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. V pondělí odpoledne hlídka vsetínské dopravní policie kontrolovala dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci Nový Hrozenkov. Krátce po šestnácté hodině chtěli policisté zastavit automobil značky Volkswagen, který jel v obci rychlostí 68 km/hod. Řidič však na výzvu k zastavení nereagoval a naopak začal policistům ujíždět ve směru na obec Halenkov. Mezi obcemi Halenkov a Huslenky řidič odbočil mimo komunikaci a po louce ujížděl k řece Bečvě. A v ní nakonec automobil skončil převrácený,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.
Z havarovaného vozidla postupně vylezlo šest osob, které se snažily z místa uprchnout na druhý břeh. Čtyři osoby se policistům podařilo vypátrat, dva muži (pravděpodobně řidič a jeho spolujezdec) z místa utekli. Na místě po mužích pátralo 15 policistů a zanedlouho nad okolím havárie létal i přivolaný policejní vrtulník.
„Čtyři zajištění cizinci z Blízkého východu bez cestovního dokladu, kteří na našem území tedy pobývali neoprávněně, museli být lékařsky ošetřeni ve vsetínské nemocnici. Policisté budou následně s migranty provádět další procesní úkony a mimo jiné je budou za přítomnosti tlumočníka vyslýchat,“ dodal mluvčí.
Vsetínští kriminalisté žádají o pomoc i veřejnost. Dva muži, kteří měli v pondělí po šestnácté hodině utéct z místa havárie v katastru obce Halenkov, jsou pravděpodobně taktéž cizinci a není vyloučeno, že je mohl během uplynulých hodin někdo vidět. Kriminalistům by určitě pomohly i záběry z kamer umístěných v automobilech, jež se mohly s tmavým vozidlem značky Volkswagen Touareg s polskou mezinárodní poznávací značkou střetnout.
Případné informace lze oznámit na kterékoliv policejní služebně či prostřednictvím linky 158.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje