Autobus pohltily plameny, zbyla z něj jen kostra

12.09.2023 16:26

TICHOV - Pět jednotek hasičů bylo krátce před polednem vysláno k obci Tichov na Zlínsku k rozsáhlému požáru autobusu a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Nikdo nebxyl zraněn.
„Po příjezdu hasičů na místo byl autobus celý v plamenech. Proto ihned zahájili hasební práce a v dýchací technice s několika hasebními proudy vody požár uhasili do dvaceti minut. Řidič, kterému za jízdy do kopce autobus začal hořet, si všiml dýmu v zadní části vozu. Ihned zastavil a bezmála čtyřicet cestujících tak stihlo včas vystoupit a odejít do bezpečné vzdálenosti,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí hasičů.
Nikdo z cestujících se nenadýchal kouře a ani nebyl zraněn. Hasiči jim zajistili v tomto horkém počasí pitný režim, než pro ně přijel náhradní autobus.
Na místo požáru se dostavil územní řídící důstojník a vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda prozatím nebyla vyčíslena.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje