Auto se čtyřmi dívkami skočilo v korytě potoka

07.12.2021 15:47

HVOZDNÁ - Děsivě vyhlížející nehoda osobního vozidla Fiat Punto v pondělí 6. prosince se ve Hvozdné naštěstí obešla bez zranění. 
„Řidička v pondělí večer sjela se svým autem mimo silnici a zastavila se až v břehu nad potůčkem v obci Hvozdná na Zlínsku. Mladá řidička i se svými spolujezdkyněmi vyvázla bez zranění. Velkou práci však připravila hasičům, kteří vozidlo museli dostat zpět na silnici. Velitel zásahu si na místo nehody vyžádal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice. S jeho pomocí vytáhli auto ven z potoka,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči havarované vozidlo zabezpečili proti vzniku požáru. Do potoka položili sorpčního hada, neboť zde byla obava, že z vozidla uniknou provozní kapaliny do vody, která se vlévá do místního rybářského revíru Nádrž Ostrata.
„Třem dívkám také poskytli první psychickou pomoc a tepelný komfort, neboť teplota klesla pod nulu a jedna z nich se dokonce namočila při vystupování z auta do vody. Pro všechny tři si následně přijeli jejich blízcí,“ dodala Javoříková.
V době vyproštování vozidla byla silnice obousměrně uzavřena. Po odvezení rozbitého auta odtahovou službou uklidili hasiči vozovku a vrátili se zpět na své stanice.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje