Atletická akademie Zlínského kraje sbírá jeden úspěch za druhým

14.11.2021 08:48

ZLÍNSKÝ KRAJ – Atletická akademie je nový projekt, na kterém v letošním roce začaly spolupracovat atletické kluby a oddíly Zlínského kraje s jasným cílem, kterým je profesionalizace přípravy talentované mládeže a vhodné skloubení sportu a vzdělávání. Činnost Atletické akademie je významným způsobem financována z rozpočtu Zlínského kraje a v letošním roce do ní bylo zařazeno 48 atletů a atletek.

„Atletická akademie zajistí podmínky pro zlepšení sportovních výsledků a zázemí mladých závodníků. Chceme dopřát nadějným atletům vhodné podmínky k rozvoji jejich talentu,“ sdělil krajský radní Jiří Jaroš, zodpovědný za mládež a sport.

„Atleti, finančně přímo podpoření Atletickou akademií, uspěli napříč kategoriemi jak v rámci Mistrovství ČR, tak i na mezinárodním poli. Pětice dorostenců a dorostenek se zúčastnila Mezistátního utkání, kde na medailové pozice dosáhli Jan Svozil (vrh koulí a hod diskem), Jana Polášková (skok daleký a trojskok), jen těsně pod stupni vítězů sbírali cenné body pro český reprezentační tým Lucie Golasovská (skok o tyči), Adéla Müllerová (hod oštěpem) a Petr Sedlář (trojskok),“ vyjmenoval Jaroš.

Atletická akademie měla své zástupce dokonce i na evropských a světových soutěžích. BlankaTomášková reprezentovala ve vrhu koulí na Mistrovství Evropy do 23 let v Tallinu, sprinterka Karolína Mitanová aběžec Tomáš Habarta pak na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa juniorských kategorií.

„Šest medailí z Mistrovství České republiky do 22 let, tři z Českých akademických her a dokonce 12 medailí zrepublikového šampionátu dorosteneckých a juniorských kategorií dokazuje, že ve Zlínském kraji roste celá řada úžasných sportovců, kteří to díky své píli a také podpoře Atletické akademie můžou dotáhnout hodně daleko,“ doplnil Jiří Jaroš.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj