Astra připravila nabídku aktivit pro ukrajinské děti

09.04.2022 14:33

ZLÍN – Dětský dům dětí a mládeže (DDM) Astra Zlín se přidal k vlně pomoci ukrajinským dětem. Připravil pro ně pestrou nabídku kroužků, které mohou ve Zlíně navštěvovat.  
„Pro školáky od 6 do 12 let navíc pořádá i výuku českého jazyka. Kurz začíná 13. dubna v 17:45 hodin v prostorách budovy DDM v Kotěrově ulici 4395. Pro ukrajinské maminky s dětmi předškolního věku zde bude probíhat kroužek keramiky. První setkání je připraveno na 22. dubna od 12:30 hodin,“ sdělil Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

„Snažíme se pomáhat stejně jako ostatní. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by ocenil zájmový kroužek pro své dítko, předejte mu, prosím kontakt ddmastra@ddmastra.cz. Na všechny se těšíme,“ vzkázala ředitelka DDM Astra ve Zlíně Ivana Vladíková.

Ostatní nabízené kroužky, které již v Astře běží a jsou vhodné pro začlenění dětí, jsou zaměřeny na sport, zábavu i tvůrčí aktivity.

„Děti jsou zvány k činnostem, díky kterým se mohou pod vedením kvalifikovaných pedagogů všestranně rozvíjet. V nabízených kroužcích se přirozeně seznámí se základy českého jazyka, užijí si legraci třeba na skákacích botách Kangoo Jumps či trampolínách, zahrát si a protáhnout tělo mohou při florbalu a badmintonu,“ dodala Ivana Vladíková.

Pro klidnější povahy jsou v nabídce šachy, deskové hry, modeláře nebo playstation. Relaxaci lze najít v jógovém cvičení, prostor pro kreativitu pak v tvořivých a keramických kroužcích.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína