Anonym oznámil uložení výbušniny, za pár minut ho policisté dopadli

24.03.2022 12:06

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Na několik hodin zaměstnal v noci na dnešek zlínské policisty muž, který oznámil na linku tísňového volání policie, že v budově jedné zlínské pošty je bomba. Volajícího za několik minut policisté dopadli v Malenovicích.
„Na udané místo okamžitě vyrazily všechny dostupné policejní hlídky včetně psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Mezitím se operační důstojník a kriminalisté zaměřili na ztotožnění volajícího muže. Podle jeho projevu v telefonu bylo pravděpodobné, že byl v okamžiku telefonátu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.
Již po několika málo minutách volajícího ustanovili podle dostupných informací a minulých zkušeností,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Policisté z obvodního oddělení ze Zlína zadrželi pravděpodobného pachatele v místě jeho bydliště ve Zlíně - Malenovicích. „Dechová zkouška u něj ukázala nízkou hodnotu, pozitivní byla zkouška na přítomnost drog. Překvapený osmadvacetiletý muž se přiznal, že zavolal na linku 158 a oznámil uložení bomby, i když žádnou výbušninu na poštu neuložil. Prý neměl co dělat, tak ho krátce před třetí hodinou ráno napadlo popovídat si s policisty,“ sdělila mluvčí.
Kriminalistický technik společně s psovodem a policisty z pohotovostního a eskortního oddělení prozatím ohledali budovu pošty a zjistili, že je bez narušení.
„Zadrženého muže kriminalisté odvezli na oddělení k výslechu. Zda se v tomto případě bude jednat o přestupkové nebo trestní jednání, bude jasné až po vyhodnocení veškerých okolností a informací, které vyplynou na povrch z průběhu prověřování,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje