Anonym hrozil výbuchem firmě v Otrokovicích

15.02.2023 16:43

OTROKOVICE - Až osm let může strávit autor anonymního emailu, kterým dnes ráno jedné firmě v Otrokovicích vyhrožoval uložením výbušniny v jejím areálu a požadoval výkupné. Policisté evakuovali na 200 osob, vše se obešlo bez zranění.
„Dnes o půl deváté jsme přijali oznámení o anonymním emailu, který přišel do jedné z firem v Otrokovicích. Pisatel v něm vyhrožoval uložením výbušniny a žádal výkupné v bitcoinech.
Na místo vyslal operační důstojník dostupné policejní hlídky, přijeli také hasiči a strážníci Městské policie z Otrokovic. Policisté zapáskovali místo události, aby zamezili vstupu a evakuovali z firmy více než 200 osob,“ sdělila Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Po zjištění bližších informací rozhodl velitel zásahu o evakuaci další pobočky stejné firmy v Holešově, kde policisté evakuovali dalších 65 osob.
„Mezitím dorazil na místo policejní psovod se psem Bilem, specialistou na vyhledávání výbušnin, který postupně prohledal objekty firmy. Poté následovala ještě policejní prohlídka. O půl druhé ukončil velitel zásahu prohlídku prostor firmy v Otrokovicích, krátce před třetí hodinou odpoledne ukončil prohlídku také v pobočce v Holešově,“ sdělila mluvčí.

Po pachateli, který se pravděpodobně dopustil zločinu vydírání, pátrají kriminalisté. V případě jeho dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa události: Policie Zlínského kraje