Agresivní muž použil pepřový sprej proti svému známému. Strážníky pak poučoval, co mají dělat

18.08.2021 11:58

ZLÍN - Zvláštní představu o nekonečném rozsahu svých práv a absenci jakýchkoliv povinností má nejspíše 70letý muže ze Zlína. S ním řešila hlídka Městské policie Zlín v pátek 13. srpna odpoledne násilný incident, k němuž došlo u I. segmentu na sídlišti Jižní Svahy.
„Chvíli po půl čtvrté se na místní služebnu MP Zlín dostavil 64letý muž, který potřeboval zdravotní pomoc. Před krátkou chvílí totiž inkasoval od svého známého dávku slzotvorného prostředku přímo do obličeje a nyní viděl pouze na jedno oko,“ uvedl zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Strážníci mu umožnili omytí obličeje, a když dotyčný odmítl přivolání lékaře, poskytli mu alespoň potřebné dekontaminační prostředky. Poté se od něj dozvěděli jeho verzi incidentu. Podle ní potkal svého známého, kterému připomněl, že mu stále dluží několikaset korunovou částku. Na to měl dotyčný zareagovat tím, že vytáhl pepřový sprej a nastříkal mu dráždivou látku do obličeje.
Hlídka MP Zlín proto zakrátko zkontaktovala druhého z aktérů, který na adresu svého známého chrlil od samého začátku jednu vulgární urážku za druhou. Strážníky také zkoušel peskovat za to, že jej vůbec obtěžují a rád se s nimi podělil o své představy, co, jak a komu by vlastně měli dělat. Také rozvedl ‚hlubokomyslnou‘ úvahu na téma, proč nebude říkat pravdu, kterou završil zřejmě zamýšlenou výhrůžkou, že o všem napíše do novin.
„Muž odmítl podrobit se orientačnímu vyšetření na ovlivnění alkoholem, v čemž ho pevně utvrdil jeho přítel na hlasitě puštěném reproduktoru mobilního telefonu, který také přispěchal se svojí verzí. Podle ní měl hlídce sdělit, že jej jiný muž ohrožoval nožem, on se musel jen bránit, tudíž se vlastně jedná o loupežné přepadení a nutnou obranu, a raději se nemá vlastně vůbec co s ‚měšťáky‘ bavit,“ řekl Pavel Janík.
Debata se zjevně podnapilým mužem v daný okamžik stejně k ničemu nevedla. Strážníci mu proto sdělili, že je podezřelý ze spáchání nejméně dvou přestupků, které budou mít dohru v řízení před správním orgánem.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Městská policie Zlín