Adam Březík ovládl Kopnou, vyhrál stylem start – cíl

08.05.2023 10:30

SLUŠOVICE - Absolutním vítězem 28. Síť21 Rallysprint Kopná se stala posádka Samohýl Škoda Team Adam Březík, Ondřej Krajča na voze Škoda Fabia R5. Lukovský jezdec potvrdil roli favorita, v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty vedl od úvodní rychlostní zkoušky a v cíli si vyjel pohodlný náskok 43,7 vteřiny. Druhé místo obsadila dvojice Melico Racing Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek ze Slovenska (Ford Fiesta RS WRC), která zároveň slavila výhru v Mezinárodním mistrovství Slovenské republiky. Na třetím místě dojeli Vojtěch Štajf, František Rajnoha s vozem Škoda Fabia R5 ze stáje Duck Racing Autoklub v AČR, na lídra soutěže ztratili 55,2 vteřiny. Vydařená Kopná byla úvodním podnikem šestidílného seriálu Rallysprint série a Poháru 2+.

„Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR připravili náročnou trať v délce 150,40 km, která obsahovala 8 obtížných rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích s názvy Kameňák, Kopná, Zádveřice a Hvozdná v celkové délce 70,54 km. Se startovním polem si pohrálo jarní počasí a trať byla v okolních kopcích kolem Slušovic zkrápěna i deštěm. Sedmadvacetiletý Březík suverénně ovládl letošní Kopnou, když vedl od úvodní rychlostní zkoušky a vyhrál celkem šest z osmi měřených testů?“ uvedl Roman Ordelt, tiskový mluvčí rally.

„Kopná je klasicky hezká soutěž. Pořadatelé vždy nachystají hezké tratě, které vychází z barumky. Počasí si s námi docela pohrálo, měli jsme ztížené podmínky, ale celkově jsem si to užili. Každý ročník na Kopné bývá hodně náročný. Je potřeba zachovat chladnou hlavu, abyste neudělali chybu, když máte náskok. Fanoušků bylo hodně za hezkého počasí, když pršelo, tak to trochu prořídlo, ale všem děkujeme za velkou přízeň,“ pověděl spokojený Adam Březík, který se stal sedmnáctým vítězem v dosavadní historii slušovického rallysprintu.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Rallysprint Kopná