ZŠ Mánesova představuje logo Republikového finále základních škol ve florbalu

03.02.2019 12:20

OTROKOVICE - Jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí, které bude Základní škola Mánesova v nejbližší době pořádat, je bezesporu Republikové finále základních škol ve florbalu. „Ve dnech 21. – 22. března se v Otrokovicích sejde na 180 nejlepších florbalistů základních škol České republiky, aby změřili své síly a utkali se o Pohár ministra školství v rámci Sportovní ligy základních škol,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Dvoudenní florbalový turnaj bude probíhat současně v obou otrokovických halách. V Městské sportovní hale u koupaliště budou soutěžit kategorie chlapců a v hale na Štěrkovišti kategorie děvčat. Finále obou kategorií pak vyvrcholí 22. března v Městské sportovní hale za účasti České televize, která bude zápasy vysílat v přímém přenosu.

Že se bude opravdu jednat o florbalový svátek, dokazují náročná postupová kola, přes která musela zúčastněná družstva projít, aby se v Otrokovicích mohla utkat. Zvítězit musela v okrskovém, okresním, krajském a kvalifikačním finále, a tak se probojovat mezi šest nejlepších z celé České republiky.

„Uspořádat tak organizačně náročnou sportovní akci není v silách samotné Mánesky, proto jsme ke spolupráci přizvali město Otrokovice a místní florbalový klub Panthers. Protože se jedná o školní sportovní soutěž, z větší části ji finančně zaštiťuje Asociace školních sportovních klubů České republiky,“ uvedla ředitelka školy Marcela Javoříková.

Jistě není náhodou, že víceprezidentka asociace paní Svatava Ságnerová oslovila právě Základní školu Mánesova, která je zakladatelem žákovského florbalu na Zlínsku a která stála u zrodu místního extraligového florbalového klubu Panthers.

„Už nyní chceme čtenářům Otrokovických novin představit logo republikového finále, které vytvořil žák naší školy Filip Suchánek ze 7. B, a které do konečné grafické podoby doladila výtvarnice školy Ivana Řezníčková.  Na tom, že se opravdu povedlo, má zásluhu i Lea Brázdilová, která jej převedla do digitální podoby,“ pochlubila se závěrem ředitelka.
Vlastimil Langer