Zrekonstruované byty už mají své nájemníky

27.05.2020 07:34

VSETÍN – Radnice pokračuje v postupné rekonstrukci bytů v domě se zvláštním určením Pod Žamboškou. V minulých dnech se do čtyřnově opravených bytů přestěhovali jejich nájemníci.

„Stěhování do nově opravených bytů jsme přibližně o dva týdny posunuli kvůli pandemii koronaviru. Zahájeno bylo hned v pondělí po ukončení nouzového stavu. Stěhovali se čtyři senioři do čtyř opravených bytů. Vše zajistila profesionální firma za dodržení hygienických opatření,“ vysvětlila místostarostka pro sociální oblast města Simona Hlaváčová s tím, že nově uvolněné byty projdou taktéž rekonstrukcí a novým nájemníkům by měly sloužit od konce letošního léta.

„V letošním roce plánujeme zrekonstruovat celkem devět bytů se zvláštním určením, rekonstrukce vyjdou městskou kasu na více než 4 miliony korun bez DPH,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Byty prošly velkou změnou, byla vybourána stará bytová jádra, podlahy, kuchyňské linky, vany a WC. Zedníci vyzdili nové příčky, provedli pokládku keramické dlažby, obkladů včetně omítek, namontovali nové rozvody vnitřní kanalizace, vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Ve všech bytech jsou položeny nové podlahy, osazeny nové dveře, instalovány nové kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety.

„Nově rekonstruované byty jsou přizpůsobené potřebám seniorů, s nimi jsme jejich potřeby konzultovali a připravovali je na to, jak bude probíhat stěhování. Byty jsou vhodné i pro ty, co mají sníženou pohyblivost,“ uzavřela Hlaváčová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín