Zraněnou ženu transportovali hasiči z nepřístupného terénu k sanitce

17.05.2019 10:19

DRŽKOVÁ -  Krátce po čtvrté hodině odpolední ve čtvrtek 16. května přijali hasiči žádost o pomoc s transportem zraněné osoby v nepřístupném terénu.

„Podle prvotních informací se mělo jednat o ženu, která se zranila u chaty nedaleko obce Držková na Zlínsku,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Operační důstojník vyslal na místo jednotku profesionálů z centrální stanice Zlín se speciálním lezeckým automobilem, který je určen pro pohyb v těžkém terénu. Až na samotné místo se však hasičům dostat nepodařilo a část cesty ke zraněné tak museli společně se zdravotníky pokračovat pěšky.

„Žena byla na místě ošetřena, a po zajištění ji hasiči se zlomeninou dolní končetiny transportovali až k lezeckému speciálu, kterým ji odvezli na zpevněnou komunikaci a zde ji naložili do sanitního vozu zdravotnické záchranné služby,“ dodal Pavel Řezníček.

Ilustrační foto: HZS Zlínského kraje