Změny v provozu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně

18.10.2020 12:33

ZLÍN – V souvislosti se zhoršující se pandemickou situací dochází ke změnám v provozu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. „Knihovna zůstává otevřená pro veřejnost, omezeny jsou pouze pobytové služby a od pondělí 19. října dochází ke změně provozní doby ústřední knihovny,“ informovala projektová manažerka knihovny Gabriela Winklerová.
Zachovány jsou výpůjční služby v nezměněné podobě, tedy i volné výběry, dále informační a kopírovací služby. Naopak k omezení dochází zejména u pobytových služeb, nedostupná je čítárna, studijní a relaxační místa, dětský koutek a internet. Pro registrované uživatele zůstávají otevřené individuální studovny ke studijním účelům. Zrušeny jsou prozatím veškeré akce pro veřejnost a pro školy.
Od pondělí 19. října se mění provozní doby ústřední knihovny (14|15 Baťův institut, budova 15, Vavrečkova 7040): Po – pá: 10 – 18 hodin, so:    9 – 12 hodin, o sobotách bude od 19. října  v provozu pouze pracoviště ve 2. podlaží s těmito službami: vracení dokumentů, vyzvedávání objednávek a rezervací, kopírování, informační služby. Automat na vracení knih zůstává v provozu beze změny, tzn. pondělí – pátek: 7-19 hod., sobota 8-12 hodin.
„Ke zkrácení provozní doby jsme přistoupili z důvodu reorganizace směnného provozu ve službách, kdy vzniknou dva týmy pracovníků, které se nebudou vzájemně potkávat. Cílem těchto opatření je zajištění bezpečného prostředí a minimalizace rizik pro zaměstnance i návštěvníky tak, aby zůstaly zachovány výpůjční a informační služby, což je pro nás prvořadé,“ uvedl k aktuálním opatřením ředitel knihovny Jan Kaňka.
„Opatření jsou dočasná, při příznivém vývoji situace se rádi vrátíme k běžnému provozu. Všem čtenářům děkuji za pochopení a zároveň za dodržování doporučených hygienických opatření, zejména vstup a pobyt v knihovně se zakrytým nosem a ústy a desinfekci rukou při vstupu do knihovny,“ dodal ředitel knihovny.
Aktuální informace o provozu knihovny jsou dostupné na webových stránkách knihovnywww.kfbz.cz.
Vlastimil Langer
Zdroj: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně