Zloděj ukradl sbírku mincí, peníze i zlaté šperky

07.11.2017 18:05

LUHAČOVICE - Škodu za 167 tisíc korun způsobil v neděli 5. listopadu dosud nezjištěný zloděj, který se vloupal do bytu třiašedesátiletého muže v Luhačovicích. Z bytu si odnesl sbírku mincí, zlaté šperky a 150 tisíc korun v hotovosti.
„Policisté z Luhačovic případ šetří jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě vypátrání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let,“ sdělila v úterý 7. listopadu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
V neděli kolem půl desáté večer se muž vrátil domů. Už při otevírání vchodových dveří ho zarazilo, že je nelze úplně otevřít a brání jim v tom skříňka, která za nimi stojí. Dveře dál neotevíral a šel se podívat na byt zvenku. Tam zjistil, že má otevřené okno do kuchyně i balkonové dveře. „Na nic už nečekal a zavolal na linku tísňového volání 158. Policisté z Luhačovic zavolali psovoda se speciálně vycvičeným psem a kriminalistického technika. Muž zjistil, že mu zloděj ukradl tři zlaté prsteny, sběratelskou sbírku mincí a 150 tisíc korun v hotovosti. Hodnota sbírky mincí prozatím nebyla vyčíslena. Škoda způsobená krádeží by se po jejím zhodnocení mohla několikanásobně zvýšit,“ řekla k události policistka.
Policie se obalí na veřejnost s prosbou, pokud by někdo zaznamenal nabídku velkého množství sběratelských mincí k prodeji, ať se ozve na telefonní číslo policistů z Luhačovic: 974 666 751 nebo 725 292 345.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR