Zloděj ukradl důchodkyni nejprve klíče od bytu a potom úspory

10.09.2018 10:34

ZLÍN – Až pětileté vězení hrozí zloději, který v uplynulých dnech připravil ve Zlíně důchodkyni o 130 tisíc korun. Po pachateli krádeže pátrají zlínští policisté.
„Žena přišla při práci na zahradě nejprve o klíče od bytu a občanský průkaz, a než se dostala domů s náhradními klíči, zmizely jí z bytu úspory,“ informovala v pondělí 10. září policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Třiasedmdesátiletá paní ze Zlína odjela v pátek brzy ráno ze svého bytu na chatu v jiné části Zlína. Chatu odemkla a svazek klíčů nechala v zámku otevřených dveří. „Asi dvě hodiny pracovala na zahrádce u chaty. Když se do chaty vrátila, zjistila, že v zámku chybí svazek klíčů, na němž měla i klíče od bytu. Prohledala pro jistotu i kabelku a zjistila, že jí odsud zmizel pouze občanský průkaz. S náhradními klíči od bytu se asi po třech hodinách vrátila domů,“ uvedla policistka.
Na první pohled bylo všechno v pořádku. „Ale když se podívala do skříně, uviděla nejprve neuspořádané věci a poté zjistila, že jí ze tří obálek, v nichž měla uložené peníze, zmizelo celkem 114 tisíc korun a 600 euro. Neváhala a celou událost oznámila na policii,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR