Zloděj si z firmy odnesl milion korun

08.01.2018 16:54

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  Po zloději, který se ve čtvrtek 4. ledna vloupal do provozovny firmy v Uherském Brodě a odnesl si přes milion korun v hotovosti, pátrají od minulého týdne uherskohradišťští kriminalisté.
„Ve čtvrtek ráno jsme přijali oznámení o vloupání do provozovny luhačovické firmy, která sídlí v Uherském Brodě v ulici Na Láně. Prozatím neznámý pachatel v noci ze středy na čtvrtek vypáčil zadní dveře provozovny, čímž si zajistil vstup do objektu. Poté postupně navštěvoval kanceláře, ve kterých prohledával stoly, pokladny a páčil dveře trezorů. Z jednoho trezoru si nakonec odnesl peněžní částku přesahující jeden milion korun. Událost si vyžádala příjezd jak kriminalistů, tak i kriminalistického technika,“ informovala v pondělí 8. ledna policejní mluvčí Milena Šabatová.
Zloděj je podezřelý z trestného činu krádež a poškození cizí věci. „Podle zákona mu nyní hrozí až osmileté vězení. Pokud někdo v uvedené ulici zaznamenal pohyb podezřelých osob nebo vozidel, ať kontaktuje linku 158,“ dodala policistka.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR