Zlínští zastupitelé už budou opět zasedat v prostorách radnice

17.06.2020 12:41

ZLÍN -  Zasedání Zastupitelstva města Zlína s pořadovým číslem 12 se uskuteční ve čtvrtek 18. června od 09.00h opět v prostorách obřadní síně zlínské radnice.
„Zasedání zastupitelstva se může konat opět v tradičních prostorách na základě stanoviska Ministerstva vnitra České republiky z 15. června, které ruší nutné dodržování dvoumetrových odstupů účastníků a zajištění dezinfekčních prostředků. Přesto se na jednání zastupitelstva vztahuje specifická povinnost pro osoby účastnící se zasedání užít ochranu dýchacích cest (roušku), jestliže se jednání koná ve vnitřních prostorech budov (bez ohledu na odstup účastníků), přičemž povinnost zajistit ochranu dýchacích cest má každý účastník zasedání sám,“ zdůraznil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
Minulé zasedání zastupitelstva se mimořádně konalo z důvodu zpřísněných hygienických opatření v prostorách Kongresového centra Zlín, když bylo dle pokynů Ministerstva vnitra ČR k jednání zastupitelstev obcí a krajů uloženo pro všechny účastníky použití ochranných prostředků dýchacích cest a dále dodržování odstupů nejméně dva metry, což nebylo možné v prostorách radnice zajistit.

Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína
Ilustrační foto: Vlastimil Langer