Zlínští fotbalisté zdolali Mladou Boleslav a před odvetou mají nakročeno k boji o Evropskou ligu

18.05.2019 05:52

ZLÍN – Příjemné překvapení připravili v páteční podvečer zlínští fotbalisté svým příznivcům. V úvodním utkání o Evropskou ligu porazili na domácí Letné mírně favorizovaný celek Mladé Boleslavi 3:1 a mají tak příznivou pozici pro odvetu, která se hraje za týden.
Ševce poslal do vedení Tomáš Poznar, který v 41. minutě proměnil penaltu - 1:0 a určil výsledek vyrovnaného prvního poločasu.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili výtečně opět Ševci. Po dvaceti sekundách se trefil sváteční střelec Petr Jiráček, který zužitkoval Džafičův centr a poslal míč nekompromisně pod břevno branky Středočechů – 2:0. Jenže v 53. minutě se hlavou trefil mladoboleslavský Muris Mešanovič – 2:1 a rázem bylo zadělána na drama. Domácí fotbalisty obdržený gól nijak nedeprimoval a o 12 minut později si opět vzali dvoubrankové vedení zpět. V 65. minutě Poznar vyhrál hlavičkový souboj s obránci a míč poslal do mladoboleslavské sítě – 3:1.
Ševci už výsledek uhájili, i když ke změně skóre mohl přispět jak zlínský Podio, tak i mladoboleslavský Takács.