Zlínští fotbalisté tentokrát na Slavii nevyzráli

12.11.2018 07:47

PRAHA/ZLÍN Zlínským fotbalistům v neděli Štěstěna mnoho nepřála a přesto, že v Edenu vedli nad lídrem tabulky pražskou Slavií brankou Vyhnala 0:1, odjeli nakonec domů s prázdnou. Slavia Praha – Fastav Zlín 3:1 (2:1).
Ševci v úvodu přestáli slávistický tlak a hned z prvního vážného protiútoku udeřili. Bartošák v 17. minutě unikl po levé straně, nacentroval před slávistickou branku a pohotový Vyhnal ve skluzu překonal brankáře Pražanů – 0:1. Radost Zlíňanů ale trvala jen pět minut. Po kopu z rohu se míč odrazil od břevna k domácímu Frydrychovi, který zblízka se štěstím stehnem dopravil míč za Dostálova záda. Regulérnost gólu musel posvětit i videorozhodčí – 1:1.
Porci smůly si vybrali Zlíňané v závěru prvního poločasu. Po faulu na domácího kapitána Hušbauera těsně před pokutovým územím zahrával Stoch trestný kop. Jenže zlínská zeď se rozestoupila a Dostál lovil míč ze sítě podruhé – 2:1.

Vystup do druhého poločasu Zlíňanům nevyšel. Už za minutu prohrávali o dvě branky, když penaltu nařízenou za ruku Matejova proměnil Stoch - 3:1. Na druhé straně stálo štěstí při Zlínu o chvíli později, když Bartošák nešťastně tečoval míč, který skončil na tyči a posléze slávistický Olayinka zblízka netrefil branku.

Ševci si přesto vypracovali slibné příležitosti, ale ani Beauguel nebo Hronek je neproměnili. Domácí pak své vítězství s přehledem uhájili.