Zlínští fotbalisté si poradili i s Opavou

24.11.2018 20:32

ZLÍN – Fotbaloví Ševci udělali v sobotu 24. listopadu opět radost svým fanouškům a na vlastním hřišti porazili v 16. kole I. fotbalové ligy nebezpečný celek z Opavy 2:0 góly Jeana Davida Beauguela a Pavla Vyhnala. Svěřencům Michala Bílka po tříbodovém zisku patří čtvrtá příčka v prvoligové tabulce.
Zlín nastoupil už s uzdraveným stoperem Buchtou, ale bez vykartovaného obránce Bartošáka a zraněných útočníků Poznara a Železníka. Přesto začali Ševci aktivněji, šance měli Podio i Jiráček. Opavané se odhodlali k první střele na Dostálovu branku až po necelé půlhodině hry, ale zlínský gólman střelu vyrazil. O pět minut později unikl po pravé straně domácí Matejov, centrem našel nabíhajícího Beauguela, který z hranice pokutového území střelou k pravé tyči nedal opavskému Šromovi šanci a v 33. minutě šli Ševci do vedení – 1:0. Tímto stavem také skončil první poločas.

Zlíňanům se vydařil i vstup do druhé části zápasu. Neuběhla ani minuta a na ukazateli skóre se objevil stav 2:0. Autorem druhého gólu Ševců se stal Vyhnal, který po akci Podia s Liborem Holíkem skóroval do prázdné branky. Zlínští fotbalisté i nadále pokračovali v nátlakové hře a měli i několik dobrých příležitostí k navýšení dvougólového náskoku, jenže opavského brankáře už nepřekonali. V závěrečné dvacetiminutovce Opavané zvýšili snahu o změnu výsledku, jenže Ševci se dokázali ubránit a nedovolili soupeři skórovat.

FC Fastav Zlín – AFC Opava 2:0 (1:0). Branky: 33. Beauguel, 46. Vyhnal.