Zlínští fotbalisté porazili Příbram opět z penalty

24.06.2020 06:50

ZLÍN – Ševci v boji o záchranu v první fotbalové lize netradičně v úterý 23. června porazili na domácím stadionu na Letné také zachraňující se Příbram 1:0 zásluhou Tomáše Poznara, který v 62. minutě proměnil pokutový kop. Utkání probíhalo podle stejného scénáře jako před 17 dny. Ševci mohli rozhodnout už v první poločase, ale šance Čanturišviliho, Poznara, Bartošáka a Janetzkého, které volaly po gólu, zůstaly neproměněné.

Už ve 12. minutě z hranice velkého vápna Čanturišvili prudkou přízemní střelou trefil tyč příbramské branky, v 23. minutě byl blízko kýženého gólu Poznar, který si obhodil gólmana, ale míč z brankové čáry dokázal odkopnout stoper příbramského celku. Zda by případný gól platil, by věděl jenom hlavní arbitr, který potom odpískal zlínskému útočníkovi faul na brankáře.

O několik minut později neskončil gólovým úspěchem Bartošákův nádherný průnik do příbramské obrany, jehož šanci odvrátil na roh gólman hostů Melichar.
Zlínští fotbalisté v první půli nedovolili Příbrami téměř nic. Druhý poločas byl ve znamení nepřesností z obou stran, ale větší aktivitou hýřili Příbramští. Několikrát zahrozili, ale zlínský gólman Dostál byl na místě.

Stav utkání se změnil v 62. minutě, kdy po faulu na pronikajícího Bartošáka nařídil soudce Orel penaltu, kterou mu předtím posvětil videorozhodčí. K míči se stejně jako před nedávnem postavil Poznar a na jeho střelu byl Melichar krátký -1:0. Po tomto gólu se sice hosté tlačili do útoku, jenže domácí odolávali a navíc se z brejků pokoušeli o potvrzení výsledku, jenže Poznar ani Fantiš své šance nezužitkovali.