Zlínští fotbalisté pokračují ve spanilé jízdě Fortuna ligou

01.09.2018 20:14

ZLÍN – Téměř žádnou šanci na přijatelný výsledek nedali v sobotu v 7. kole Fortuna ligy fotbalisté FC Fastav Zlín svému soupeři z Příbrami. O třígólovém vítězství rozhodli v prvním poločase. FC Fastav Zlín- 1. FK Příbram 3:0 (3:0). První gól Zlíňanů vstřelil Tomáš Poznar, další dva přidal Jean David Beaugel.

Zlínští vstoupili do utkání sebevědomě a hned od počátku se snažili diktovat hru. Místo zraněného Hnaníčka se poprvé objevil v základní sestavě Bačo a nevedl si nijak špatně. Ševci, nabuzení jednoznačnou výhrou na Slovácku, záhy ovládli hru. Příbram byla pasivní a jen občas podnikla neúspěšné protiútoky. Zlíňané se tlačili do útoku a po několika slibných akcích se dočkali v 18. minutě. Příbramského brankáře Švengra překonal po Pódiově centru hlavou Tomáš Poznar -1:0. Domácí si další branky schovali na závěrečnou čtvrthodinu. V 30. minutě Beaugel propasíroval míč za Švengrova zády po druhé – 2:0. Francouzský hráč v dresu Zlína pak ještě do přestávky přidal další gól, když obstřelil příbramské obránce a gólman byl na jeho střelu umístěnou k tyči krátký – 3:0.

Také v druhém poločase měli domácí fotbalisté hru pod kontrolou a měli i několik slibných příležitostí, zejména Železník, jenže ten zůstal věrný své přezdívce Palič, a dvě tutovky, kdy postupoval sám na brankáře, trestuhodně zahodil, nedokázal totiž trefit ani branku. Příbramj zahrozila až v závěru utkání, jenže její nejlepší střelec Matoušek si počínal stejně jako zlínský Železník. A tak si domácí zasloužené vítězství s přehledem pohlídali.