Zlínští fotbalisté dovezli z pražské Sparty bod za remízu

01.03.2020 07:30

PRAHA/ZLÍN – Fotbalisté Fastavu Zlín v utkání 23. kola první ligy sice na Spartě dvakrát prohrávali, ale nakonec domů přece jenom vezou bod za konečnou remízu 2:2. Jejich góly vstřelili Tomáš Poznar a Róbert Matejov.
Zlíňané hráli od 28. minuty proti deseti hráčům pražského mužstva, když rozhodčí vyloučil  Mandjecka, který srazil unikajícího Poznara ve vyložené šanci. Ševci byli od začátku utíkání aktivnější, ale Čanturišvili ani Fantiš v dobrých příležitostech nedokázali pražského gólmana Heču překonat. Po vyloučení sparťanského hráče zlínský Jawo pálil z otočky těsně vedle.

Obrovskou šanci jít do vedení pak měla Sparta. Tetteh postupoval sám na branku, jenže v rozhodující chvíli udělal kličku navíc a k zakončení se nedostal. Další příležitost měl Zlín, ale Poznar hlavičkoval do břevna.

V druhém poločase se jako první prosadila Sparta. V 53. minutě Teteh přihrál zcela volnému Karlssonovi, který nedal zlínskému gólmanovi šanci a Sparta vedla – 1:0. Radost Pražanů trvala ale pouze čtrnáct minut. Po přihrávce Jiráčka se před Heču dostal Poznar a z úhlu poslal míč do sparťanské branky – 1:1. Sparta šla do vedení znovu v 88. minutě po Kozákově hlavičce, jenže ani tento gól pro ni neznamenal zisk tří bodů. O dvě minuty později totiž srovnal Matejov na konečných 2:2.