Zlínští fotbalisté absolvují část zimní přípravy v Turecku

28.12.2018 07:52

ZLÍN - Zlínští fotbalisté si letošního zimního volna příliš neužijí. Zimní přípravu na jarní část Fortuna ligy odstartují ve čtvrtek 3. ledna 2019. „Nejdříve je čekají zdravotní testy, při nichž se kádr prostřídá během dvou dnů. Poté čekají ševce dvě utkání se slovenskými soupeři na půdě tréninkového sportovního centra Vršava ve Zlíně,“ informovala tisková mluvčí FC Fastav Zlín Zuzana Molková.
Prvním bude celek FC Vion Zlaté Moravce, jehož největším úspěchem byl zisk slovenského poháru z roku 2007 a v lize si nejlépe počínal v roce 2011, kdy skončil na šestém místě. Nejvyšší slovenskou soutěž hraje nepřetržitě od sezony 2010/11. Letos mu patří poslední místo se ziskem jedenácti bodů v osmnácti duelech.
Dalším soupeřem na zlínské Vršavě bude v rámci zimní přípravy FC Nitra - fotbalový klub, který za svou dlouhou historii dosáhl nejvyššího umístění v sezoně 1961/62, kdy v československé lize skončil na druhém místě. V roce 1989 byl třetí a ve slovenské lize byl nejvýše na třetím místě v roce 2008. Loni se Nitra po tříleté odmlce vrátila mezi slovenskou elitu a skončila na sedmém místě. Letos jí patří zatím šestá příčka.
„Na konci ledna pak celý tým odcestuje za teplem do Turecka, kde bude mít podmínky na přípravu mnohem vlídnější. I během přípravy v tureckém Beleku se utkají celkem se třemi zahraničními soupeři,“ sdělila Molková.
Nejprve s dánským fotbalovým klubem Sonderjyske, který byl v roce 2016 druhý v nejvyšší dánské lize a letos zde působí jedenáctou sezonou. V sezoně 2016/17 hrál Evropskou ligu a ve 4. předkole narazil na Spartu Praha. Po výsledcích 0:0 a 2:3 postoupil nakonec český celek. V letošní sezoně je na jedenáctém místě nejvyšší dánské ligy.
Další utkání na půdě Turecka odehrají Zlíňané s ruským týmem FK Rubin Kazaň, který byl založen v roce 1958 a za dobu své existence dosáhl na dva tituly v ruské lize v letech 2008 a 2009. V roce 2003 a 2010 skončil na třetím místě. V sezoně 2011/12 slavil zisk ruského poháru a dvakrát se radoval z ruského superpoháru. V sezonách 2009 a 2010 hrál základní skupinu Ligy mistrů. Ani jednou sice nepostoupil, ale v obou letech dokázal remizovat s Barcelonou. Letos Kazani v lize patří šestá příčka se ziskem pětadvaceti bodů.
O třetím soupeři v rámci turecké zimní přípravy se stále jedná.
Ilustrační foto: FC Fastav Zlín