Zlínští fanoušci u vytržení, i když Ševci výhru nad Karvinou vydřeli

03.11.2018 20:52

ZLÍN – Zlínští fotbalisté ve 14. kole první fotbalové ligy porazili na domácím hřišti nebezpečný celek Karviné 2:1, když oba góly dali na začátku druhého poločasu, jenže nakonec museli vítězství proti houževnatému týmu bránit. Branky vítězů vstřelili Pavel Vyhnal a Libor Holík. Zlín potvrdil svoji výhru nad Spartou a v tabulce se posunul na třetí místo.

Utkání bylo od začátku rušné a bojovné. Už v 6. minutě nastřelili hosté tyč Dostálovy branky, o čtyři minuty později zase zlínský Vyhnal orazítkoval břevno karvinské svatyně.

Po bezbrankovém poločase udeřili Zlíňané hned v úvodu. Po levé straně unikl Bartošák a jeho skvělý centr Vyhnal hlavou usměrnil do sítě – 1:0. O dvě minuty později se stav utkání měnil podruhé a opět ve prospěch Zlína. Na přihrávku od Matejova si skvěle naběhl Libor Holík, dostal se za karvinské obránce a přízemní střelou rozvlnil síť Severomoravanů podruhé - 2:0.

Hosté už potom neměli co ztratit a tak otevřeli hru a začali hrozit rychlými protiútoky. Jeden z ich jim v 74. minutě vyšel a Galuška snížil na rozdíl jednoho gólu – 2:1. A rázem se situace Ševců zkomplikovala. Nechybělo mnoho a Karvinští mohli dokonce skóre srovnat, jenomže Zlín už svoji výhru ubránil.

Fastav Zlín – FK Karviná 2:1 (0:0). Branky: 46. Vyhnal, 48. Libor Holík – 74. Galuška.