Zlínští Berani porazili Kladenské rytíře a pomýšlejí na play-off

13.02.2020 01:12

KLADNO – Ve včerejším 44. kole hokejové extraligy se zlínští Berani nezalekli Jágrova týmu Rytířů a „otupili“ svými rohy jeho meče vítězstvím 2:3 na kladenském ledě. Pro Rytíře je to studená sprcha, protože se touto prohrou namočili prakticky už do boje o záchranu. Celé utkání mělo bojovného ducha na obou stranách, v první třetině začali aktivněji domácí a stadion zajásal v 16. minutě po úvodní brance Brendona Nashe. Na začátku druhé třetiny měli více navrch hosté, ve 29. minutě vyrovnal zlínský Jakub Dufek a brzy nato ve 33. minutě pohotově zvýšil na 1:2 další zlínský hráč Jiří Ondráček. Po jeho brance se kladenským hráčům a především hráči a majiteli kladenského klubu Jaromíru Jágrovi zvedl řádně adrenalin, reklamovali totiž ofsajd. Rozhodčí ale branku uznal i po sporném videozáznamu. Poslední třetinu zahájili domácí zvýšeným tlakem, ale už ve 43. minutě se blýskl hostující Pavel Kubiš a náskok zlínských hokejistů zvýšil na 1:3. Hned v další 44. minutě v přesilovce pohotově snížil Jaromír Jágr skóre na 2:3. Závěr utkání byl ve znamení kladenské snahy o zvrat, ale ani power play v závěru utkání Kladenským rytířům nepomohla, Zlín svůj náskok ubránil a přivezl si domů další tři cenné body do bojů o play-off.