Zlínský magistrát získal stavební povolení na rekonstrukci tržiště Pod Kaštany

02.08.2020 15:47

ZLÍN - Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany vstoupila po letech jednání a připrav do závěrečné a nejzásadnější fáze. Zlínská radnice má vydané platné stavební povolení.

„Technická příprava rekonstrukce tržiště již probíhá, další část kroků bude zahájena na podzim. Se samotným uzavřením tržiště a následnou rekonstrukcí počítáme na jaro příštího roku. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune jen přes silnici na parkoviště u bývalého Rya,“ prozradil náměstek primátora pro správu majetku a rozvojové plochy Pavel Brada.

Vhodnou lokalitu pro dočasné umístění konzultovala radnice i s obyvateli, kteří se mohli k tématu vyjádřit formou ankety. Zvažoval se i prostor před obchodním domem.

„Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu. Celé tržiště bude rozděleno na tzv. malý každodenní trh, který se bude odehrávat v prostorách dnešního tržiště a tzv. velký trh, kdy se prodej rozšíří do ulice Soudní. Zde by mohl prodej probíhat o vánočních či velikonočních svátcích, případně v sobotu,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Současné tržiště již naprosto neodpovídá vzhledově ani funkčně moderním trendům. Jsem rád, že se nám konečně podařilo získat pravomocné stavební povolení. Chceme, aby občané Zlína pravidelně na trh chodili a mohli zde koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny,“ sdělil Pavel Brada.

„Naším cílem je, aby se zde prodávaly lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru chceme i upravit tržní řád a omezit či zamezit přeprodej zboží ze supermarketů. Po rekonstrukci dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem. Chceme, aby lidé měli důvod trávit čas v centru, ať už na zrekonstruovaném tržišti nebo přilehlém zámku. Na tržišti by měla být i fontána s pitnou vodou a vodní prvek. Veřejnosti již brzy představíme finální vizualizaci tržiště,“ doplnil náměstek primátora Brada.

V novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly. V souladu s dnešními trendy nebude dešťová voda končit v kanalizaci, ale bude se vsakovat do zeleně. Návrh počítá s více než stovkou prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních prodejní plochy. Práce mají probíhat v příštím kalendářním roce.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína