Zlínský magistrát se na dva dny uzavře, pracoviště budou dezinfikována

27.10.2020 08:26

ZLÍN – S ohledem na zhoršující se pandemickou situaci budou provozy Magistrátu města Zlína ve dnech 29. a 30. října uzavřeny.“Opaření se týká odborů a oddělení sídlících jak v budově radnice, tak i na detašovaných pracovištích magistrátu,“ sdělil tiskový mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.
„Věřím, že prodloužená doba nepřítomnosti pracovníků, která navazuje na státní svátek a pokračuje víkendem, přispěje ke zlepšení epidemiologické situace uvnitř našeho úřadu. Prázdné objekty bez zaměstnanců využijeme k jejich desinfekci, která za běžného provozu není možná,“ vysvětlil tajemník Magistrátu města Zlína Tomáš Lang.
Fungovat bez omezení budou ale například Jednotka sboru dobrovolných hasičů statutárního města Zlína (JPO II/1), městské jesle, Rehabilitační stacionář ve Zlíně na Nivách a rovněž se uskuteční již plánované svatební obřady.
O dvoudenním uzavření provozů Magistrátu města Zlína rozhodl krizový štáb města Zlína spolu se členy Rady města Zlína. Souhlasné stanovisko vydala Krajská hygienická stanice ZK se sídlem ve Zlíně.

Text: Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína