Zlínský magistrát přijal 12 kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva města Zlína

01.08.2018 10:50

ZLÍN - V úterý 31. července v 16 hodin vypršel zákonný termín pro přijetí kandidátních listin volebních stran pro volby do zastupitelstev obcí a Senátu PČR.

„Magistrát města Zlína, jako registrační úřad, přijal do vypršení zákonného termínu celkem 82 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev 29 obcí správního obvodu Zlín. Z tohoto celkového počtu bylo podáno 12 kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva města Zlína,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Pro volby do Senátu PČR pro volební obvod č. 80 se sídlem ve Zlíně přijal magistrát k registraci sedm přihlášek (poznámka: volby do Senátu PČR se na území města Zlína nekonají).

Zmocněnci volebních stran mohou ještě do pondělí 6. srpna provádět v kandidátních listinách změny, doplňovat je či měnit pořadí jednotlivých kandidátů. „Zlínská radnice nyní prověří správnost všech podaných kandidátních listin a přihlášek k registraci a do 18. srpna, resp. 17. srpna, vydá rozhodnutí o jejich registraci, případně o odmítnutí nebo vyškrtnutí kandidáta,“ dodal tiskový mluvčí.

Volby do zastupitelstev obcí a Senátu PČR pro volební obvod č. 80 se sídlem ve Zlíně proběhnou ve dnech 5. až 6. října.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ