Zlínský kraj zvažuje podání trestního oznámení na Ing. Zdeňka Havla za poškozování cizích práv

11.06.2019 13:38

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj zvažuje podání trestního oznámení podle § 181 trestního zákona pro trestný čin poškození cizích práv na Ing. Zdeňka Havla, který svým expertním posouzením budov v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati uvedl v omyl zastupitele Zlínského kraje. Ve svém posouzení deklaruje, že rekonstrukce krajské nemocnice bude o cca 25% levnější než výstavba nové nemocnice na zelené louce, přičemž se vůbec nezabývá generelem zpracovaným v roce 2008, ale řeší pouze statickou kvalitou objektů č. 23, 24, 25 a 26 ve stávajícím areálu KNTB.
„Jsme přesvědčeni, že se jedná o úmysl uvést zastupitele v omyl před pondělním hlasováním zastupitelstva,“ shrnul závěry právního oddělení kraje hejtman Jiří Čunek.

„Expertní posouzení Ing. Havla navíc vůbec nepracuje se skutečností, že v celém generelu zpracovaném před 11 lety je k rekonstrukci určeno pouze 7 budov, dalších 6 budov byly plánovány jako novostavby a 18 objektů je určených k demolici,“ uvedl hejtman Čunek s tím, že v posudku se nelze nikde dočíst o nákladech na demolice, na výstavbu nových objektů, nákladná protihluková opatření po dobu výstavby a další náklady.

Zlínský kraj tak podá podnět k prošetření činnosti Ing. Zdeňka Havla na profesní komoru ČKAIT (Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků), a požaduje, aby takový znalec přišel o razítko.

Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje 
Ilustrační foto: Vlastimil Langer