Zlínský kraj zahájil cyklus vzdělávání pro ředitele škol o palčivých problémech současnosti

11.01.2019 12:02

OTROKOVICE – Přivítáním odborníka světového významu – egyptologa Miroslava Bárty, ředitele Českého egyptologického ústavu, zahájil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek společně s radním pro školství Petrem Gazdíkem vzdělávací cyklus pro ředitele krajských škol.

„Přednáška s následnou besedou se konala v prostorách Střední průmyslové školy Otrokovice,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Úkolem školství není jen budovat sály a zateplovat školy, ale dát také ředitelům škol informace, které jim pomůžou dobře školy řídit a správně vzdělávat v době, kdy společnost vymírá. Chceme ve školách vytvářet atmosféru, která lidem umožní hledat správná přirozená řešení a nenechat se zotročovat byrokracií,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Pozvání profesora Bárty nebylo náhodné. Tento uznávaný egyptolog a archeolog se zabývá mimo jiné také studiem příčin kolapsů vyspělých civilizací a své poznatky prezentuje nejen ve vědeckém prostředí; přednáší také pro manažery světových firem či pro americkou armádu.

„Považuji za důležité dát ředitelům škol příležitost osobně se setkat s lidmi jako je Profesor Bárta, který je na pozici světové vědy a zároveň je ve světě vnímán jako výkladní skříň české vědy. Tento formát setkávání je pro osobnostní rozvoj lidí, kteří zodpovídají za vzdělanost mládeže důležitější, než se seznamovat jen s legislativními změnami nebo s tím, jak žádat o dotace,“ řekl radní Petr Gazdík.

Zlínský kraj bude podle Petra Gazdíka podobné přednášky pro ředitele škol s besedami nyní organizovat dvakrát ročně.

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz