Zlínský kraj ukončil logistické činnosti spojené s africkým morem prasat

01.02.2019 13:43

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po demontáži elektrických ohradníků, jejich ošetření a předání do užívání Střední škole zemědělské a přírodovědné Rožnov pod Radhoštěm vyřešil Zlínský kraj i otázku odchytových klecí.

„V období od srpna do září 2017 jsme nakoupili 31 odchytových klecí. Podle dostupných informací se s jejich pomocí myslivcům ve Zlínském kraji do konce loňského března podařilo ulovit celkem 179 divokých prasat. Můžeme tedy konstatovat, že odchyt černé zvěře do klecí byl poměrně úspěšný,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Po skončení stavu nebezpečí a po ukončení mimořádných veterinárních opatření neměl Zlínský kraj pro odchytové klece využití. Na základě žádostí bylo v průběhu šesti měsíců darováno mysliveckým subjektům 29 klecí a myslivci tyto klece nadále využívají buď k odchytu, nebo k jiným účelům.

„Zaměstnanci Zlínského kraje spolu s příslušníky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje využili mrazivého počasí, kdy zmrzlá půda dovolila příjezd k odchytovým klecím, a stáhli z lesů poslední dvě klece. Projevil o ně již zájem státní podnik Explosia Semtín, u kterého došlo k přemnožení divokých prasat, a klece by pomohly tuto situaci řešit. V současné době probíhají administrativní činnosti spojené s odprodejem,“ dodala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Stažením posledních dvou odchytových klecí z honiteb uzavřel Zlínský kraj logistiku spojenou s řešením afrického moru prasat.
Vlastimil Langer
Foto:
Archiv KNZ
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz


 

 

 

1. 2. 2019

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz