Zlínský kraj přispěje na obnovu turistického značení

12.02.2020 09:59

ZLÍN – Dotaci ve výši 448 600 korun pro Klub českých turistů, oblast Valašsko – Chřiby, schválili krajští zastupitelé. Dotace slouží k údržbě a obnově značených pěších, lyžařských, cyklistických a jezdeckých tras na území Zlínského kraje. „Klub se zavázal obnovit jednu třetinu všech vyznačených tras ve Zlínském kraji. Obnoví také chybějící nebo poškozené turistické směrovky, tabulky a nástěnné mapy pro veřejnost,“ řekl radní Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Klub českých turistů, oblast Valašsko – Chřiby, nedisponuje vlastními prostředky, proto bude dotace v 100% výši. Realizace projektu musí být ukončena nejpozději k 31. prosinci tohoto roku. Výsledkem bude kvalitně značená síť všech turistických tras v kraji, kterou naši i zahraniční návštěvníci očekávají a ocení. Kvalitní turistické značení je důležité pro rozvoj cestovního ruchu v kraji.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: www.kr-zlinsky.cz , Adéla Čuříková