Zlínský kraj podpoří aktivity BESIP částkou 700 tisíc korun

20.05.2020 12:31

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dotace v rámci programu BESIP Zlínského kraje přidělí letos hejtmanství celkem 14 žadatelům, mezi něž bude rozdělena částka 700 tisíc korun.
„Tyto prostředky jsou určeny na projekty vedoucí ke zlepšení přehlednosti a viditelnosti přechodů pro chodce, zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích pomocí dopravně inženýrských opatření a také na preventivní aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu,“ sdělila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová .

„Mezi akcemi, které jsme podpořili, jsou například úpravy přechodů pro chodce ve Vlčnovské ulici v Uherském Brodě a v ulici Čs. brigády v Bystřici pod Hostýnem, dále umístění měřiče rychlosti v Hřivínově Újezdu nebo uspořádání cyklistické soutěže Bezpečně na kole ve Vsetíně či projektu vzdělávání řidičů motocyklů při zvládání krizových situací v Halenkovicích,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

„Také díky tomuto krajskému dotačnímu programu se nám v loňském roce ve Zlínském kraji podařilo dosáhnout historického minima v počtu usmrcených i těžce zraněných osob na silnicích a společně s Karlovarským krajem jsme jako jediní naplnili cíle stanovené Národní strategií bezpečnosti silničního provozu 2011–2020,“ připomněl manažer BESIP Zlínského kraje Martin Štětkář.
Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: Zlínský kraj