Zlínský kraj dočasně přerušil projekt sportovní haly ve Valašském Meziříčí

03.06.2020 11:55

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Dopis z Krajského úřadu Zlínského kraje s informací o dočasném přerušení přípravy projektu sportovní haly obdržel v úterý 2. června starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek Hala má ve spolupráci kraje a města vzniknout v areálu Integrovaná střední školy – Centra odborné přípravy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí. Informaci sdělil včera tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

„Na vzájemné přípravě a realizaci projektu se město Valašské Meziříčí se Zlínským krajem dohodlo na základě studie zpracované v roce 2017. Jeho hlavní částí byla výstavba nové sportovní haly v areálu školy s tím, že Zlínský kraj by zde na vlastní náklady navíc mimo jiné modernizoval a rekonstruoval část stávajících objektů školy. Přesto, že se přípravě projektové dokumentace kraj i město pečlivě věnovali, výsledná cena nakonec vzrostla o 80 milionů Kč proti původní studii,“ sdělil mluvčí.
„Z důvodů, které nastaly v průběhu přípravy akce, zejména z důvodu navýšení investičních nákladů všech částí akce o 117 mil. korun vč. DPH, rozhodla Rada Zlínského kraje o odložení realizace investiční akce. V plánu na rok 2021 zůstává pouze dílčí část rekonstrukce školy se stavebními náklady ve výši 30 mil. korun, které na svém majetku zrealizuje Zlínský kraj,“ stojí mimo jiné v dopise, který v úterý 2. června obdržel starosta Robert Stržínek z Krajského úřadu Zlínského kraje.
„Zlínský kraj, který je investorem výstavby sportovní haly, má zájem její realizaci v budoucnu spolufinancovat z případných dotačních programů. V současné době však toto řešení není možné, a tato skutečnost je jedním z důvodů pro odložení výstavby sportovní haly. Na akci je vydáno platné stavební povolení, jehož platnost bude Zlínský kraj udržovat a celá investiční akce je tak realizovatelná kdykoliv v blízké budoucnosti, v závislosti např. na přístupnosti vhodných dotačních prostředků,“ stojí v dopise.

Na základě smlouvy uzavřené mezi městem a krajem měly obě strany financovat polovinu nákladů spojených s výstavbou sportovní haly, každá ve výši téměř 77 mil. Kč.
„S ohledem na aktuální situaci a rozhodnutí Rady Zlínského kraje z 25. května o dočasném přerušení projektu sportovní haly, navrhneme zastupitelům města přijmout Dohodu o přerušení plnění závazku na projektu sportovní haly ve Valašském Meziříčí, kterou nám Zlínský kraj také zaslal. Projekt tím však definitivně nekončí a v případě, že se naskytne vhodný dotační titul, mohli bychom se na jeho realizaci ve spolupráci se Zlínským kraje znovu podílet,“ reagoval starosta Robert Stržínek.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Foto: Archiv KNZ