Zlínský herec Zdeněk Julina je v nominacích na Thálie

05.11.2020 13:12

ZLÍN - Širší nominaci na Cenu Thálie 2020 v kategorii činohra získal herec Městského divadla Zlín Zdeněk Julina za roli řezníka Jožky Slováka v inscenaci Osobní poplach. Informaci sdělila tisková mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Umělec zažívá své vrcholné, tvůrčí období, neboť díky tomu z něj číší i to, co z role Jožky, že žít se má naplno. Zdeněk Julina si to na jevišti užívá a je radost být při tom,“ zhodnotila Julinův výkon porota.

Osobní poplach měl premiéru v režii Břetislava Rychlíka na konci února, krátce před jarním uzavřením divadel. „Je to velká radost. To ocenění ale není jen moje. Kdyby nebylo ostatních, nominace by nebyla. A ta role mi opravdu sedla. Asi máme s Jožkou hodně společného,“ řekl Zdeněk Julina.

Ceny Thálie pořádá už 26. rokem Herecká asociace, která je od svého založení nezávislou profesní a odborovou organizací výkonných divadelních umělců s působností na území České republiky.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 14. listopadu ve 20.00 v Národním divadle v Praze v přímém přenosu ČT1.

Zdroj a foto: Městské divadlo Zlín

Pod foto: Zdeněk Julina v popředí.