Zlínské filmové léto odstartuje na začátku prázdnin promítáním v parku Komenského

07.07.2019 07:55

ZLÍN - Příznivci sledování filmů pod širým nebem se mohou těšit již na třetí ročník Zlínského filmového léta. První promítání se uskuteční v parku Komenského v úterý 9. července.

„Na základě pozitivních ohlasů návštěvníků předchozích ročníků se město Zlín rozhodlo projekt znovu zopakovat. V rámci Zlínského filmového léta proběhne 12 promítacích večerů ve čtyřech různých lokalitách,“ informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.

„Park Komenského, fotbalové hřiště v Příluku, fotbalové hřiště v Malenovicích a centrální park na Jižních Svazích – to jsou čtyři místa, kde na filmové fanoušky budou čekat jak české tak i zahraniční filmy. Na první projekci se můžete těšit v úterý 9. července v parku Komenského,“ sdělila Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací. Během července začne promítání ve 21:30 hodin, v srpnu pak ve 21:00 hodin.

„Jsme si vědomi, že promítání se protáhne i po 22. hodině a ačkoliv máme schválenou výjimku pro prodloužení nočního klidu, chtěli bychom tímto zdvořile požádat obyvatele města, kteří bydlí nejblíže projekcím a které by mohlo filmové představení rušit, o shovívavost a toleranci. Věříme, že si i oni z nabízené nabídky vyberou.  Obyvatele, kteří bydlí v blízkosti parku jsme o promítání informovali prostřednictvím dopisů,“ doplnila vedoucí oddělení.

Z filmových titulů by si měli vybrat všichni, ať už milovníci sci-fi (Spider man: paralelní světy, Bumblebee), českých filmů (Teroristka s Ivou Janžurovou, komedie Po čem muži touží) anebo rodiny s dětmi (Louskáček a čtyři říše, Úžasňákovi 2). „Vstup bude zdarma. Pro své pohodlí si s sebou vezměte deky, občerstvení bude zajištěno,“ dodala Eva Manišová.

Bližší informace naleznete na https://www.ic-zlin.cz/zlinske-filmove-leto.
Vlastimil Langer