Zlínské filharmoniky povede v nastávající sezoně nový šéfdirigent

15.09.2018 12:23

ZLÍN – S novým šéfdirigentem Tomášem Braunerem vstupuje do nové sezony zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Novinářům ho představil na tiskové konferenci ředitel filharmonie Josef Němý.
Ředitel se potom věnoval krátkému zhodnocení prvního pololetí roku 2018. „Koncerty FBM v prvním pololetí navštívilo skoro 29 tisíc posluchačů s průměrnou návštěvností 744 posluchačů na koncert. Je to skvělé, že již čtvrtou sezonu po sobě je návštěvnost našich koncertů tak vysoká, blížící se kapacitě Kongresového centra. Před novou sezonou jsme zvýšili ceny předplatného a vstupenek asi o 15 %. Jsem moc rád, že naši abonenti nás podpořili tím, že k dnešnímu dni zakoupili 1.830 abonentek, což je asi 98 % stavu minulé sezony. Některé koncerty nové sezony jsou již nyní vyprodány – všech sedm koncertů abonentní řady C a také oba koncerty Rocksymphony, což mě moc těší,“ uvedl Josef Němý.  

Tak jak dominantou minulé sezony byla dvě významná zahraniční turné do Jižní Koreje a do Indie, tak v nové sezoně 2018-2019 klade filharmonie důraz na koncerty ve Zlíně a ve Zlínském kraji. Zcela mimořádnou kvalitu pak budou mít koncerty podzimního festivalu Harmonia Moraviae. Zahajovací koncert festivalu a nové sezony Má vlast od Bedřicha Smetany dne 27. září bude zcela jistě vrcholem zlínských oslav stého výročí založení Československa. Ozdobou či možná také vrcholem kroměřížských oslav tohoto jubilea bude koncert 14. října v kostele svatého Mořice. 

„V naší nové sezoně chceme nejen přinášet radost a potěšení z krásné hudby, ale chceme také pomáhat jako každoročně těm potřebným. Konkrétně v nové sezoně 2018-19 pořádáme či spoluorganizujeme čtyři charitativní koncerty: 19. listopadu 2018 koncert s názvem Bernsteinovy broadwayské melodie na podporu vážně nemocné malé Adélky,

20. února 2019 koncert s Hradišťanem pro dárce krve ve spolupráci s hematologicko-transfuzním oddělením KNTB (konkrétně bude rozděleno mezi dárce krve 500 vstupenek, a to nemocnicím ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži a Uherském Hradišti), 10. června 2019 open air koncert pro vybranou sociální organizaci ZK a čtvrtý charitativní koncert, na kterém se podílíme, bude tradiční Novoroční koncert ZK a Statutárního města Zlín v lednu 2019,“ vyjmenoval ředitel Josef Němý.

Závěrem poděkovat všem partnerům filharmonie za jejich podporu, především pak generálnímu partneru, firmě Tescoma Zlín.
Uprostřed Josef Němý, vpravo šéfdirigent Tomáš Brauner.
Text a foto: Vlastimil Langer