Zlínské divadlo hlásí rekord: 150 tisíc diváků!

03.01.2018 15:30

ZLÍN - Rekordní rok má za sebou Městské divadlo Zlín. V roce 2017 si do něho našlo cestu téměř 150 tisíc diváků, což je o 13 tisíc víc než v roce předešlém. Výrazně vzrostl i počet sezonních, kuponových a ročních předplatitelů. V roce 2017 mělo divadlo ve všech skupinách celkem 7 643 klasických i kuponových abonentů.
„Je to pro nás jako vyhrát olympiádu. Takový úspěch se nebude opakovat,“ komentoval ředitel divadla Petr Michálek.
„Těší nás, že nárůst předplatitelů je velmi výrazný u školních odpoledních představení. Velký úkol do dalších sezon bude udržet si právě tyto diváky,“ doplnila šéfka úseku vnějších vztahů Blanka Kovandová.

Rok 2017 divadlu přinesl i další významné události a úspěchy.
„Za jeden z nich divadlo vděčí nekorektnímu kabaretu Ovčáček čtveráček. Derniéru přenášely stovky kin po celé zemi a ujít si ji nenechalo 17 652 návštěvníků, čímž padl dosavadní rekord Divadla Járy Cimrmana. Druhý díl, tingl tangl Ovčáček miláček, se dočkal podobného osudu a v kinech ho vidělo přes 11 tisíc diváků (tato čísla se do návštěvnosti divadla nezapočítávají),“ vypočítala tisková mluvčí dovadla Veronika Jurčová.
Role Vivien v inscenaci Srpen v zemi indiánů přinesla Janě Tomečkové úzkou nominaci na prestižní Cenu Thálie.
V létě zlínské divadlo už podruhé za sebou zvítězilo na mezinárodním divadelním festivalu V4 v maďarském Vácu. Inscenace Mezi nebem a ženou získala hlavní cenu poroty.
Společnost prenosydokin.cz natočila derniéru Žítkovských bohyní. Promítat ji bude na jaře 2018 v kinech nejen u nás, ale v celé střední a východní Evropě.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: MDZ