Zlínská radnice chce dokončit rekonstrukci podchodu a oživit jeho vzhled

21.06.2020 11:26

ZLÍN - Město Zlín znovu obnovilo jednání s majiteli zanedbaných prodejen v podchodu na náměstí Práce.
„Jejich výkup by umožnil sjednotit vzhled podchodu do jednotného vizuálního stylu. Tato jednání probíhala i v roce 2014, leč neúspěšně. Cíl obnoveného jednání je stejný – dokončení celkové rekonstrukce prostoru podchodu,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
„Aktuální situace je taková, že se nám již podařilo jednu prodejnu vykoupit. Koupě druhé prodejny byla schválena zastupitelstvem a jsme před podpisem kupní smlouvy. Výkup třetího stánku již máme rozjednaný,“ uvedl aktuální stav jednání náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.
Magistrát podle Brady vede jednání i se zbývajícími majiteli stánků. „Pokud se dohodneme, rádi bychom vykoupili všechny stánkové sestavy v podchodu a dokončili již před lety započatou rekonstrukci. Zároveň chceme uspořádat ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati designerskou soutěž na výtvarné řešení betonové stěny naproti prodejnám a celkové oživení podchodu. Myslím, že by to veřejnost uvítala a s tímto řešením souhlasí i architekt,“ dodal náměstek primátora.
Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína
 Foto: Vlastimil Langer