Zlínská nemocnice otvírá další bistro

20.01.2019 10:38

ZLÍN – Bistro 26 je nový název občerstvení, které v pondělí 21. ledna Krajská nemocnice T. Bati otevře v budově ředitelství a krajské hygieny. „Začne fungovat na místě předchozího bufetu, který měl do konce roku jiného provozovatele. Jeho název vychází z oficiálního čísla budovy, ve které se bistro nachází,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.
„Bistro 26 bude vizáží i vybavením podobné Bistru 51. Zatím jsme ho vybavili věcmi z bufetu v 8. pavilonu, novou výbavu zakoupíme až po kompletní rekonstrukci, která se uskuteční v dubnu. Teď otevíráme alespoň provizorně, protože se nám návštěvníci nemocnice i zaměstnanci ozývali, že jim občerstvení na druhém konci areálu krajské nemocnice chybí,“ řekla vedoucí stravovacího provozu KNTB Renata Cíchová. „Sortiment bude podobný jako v Bistru 51, jen bez prodeje novin a časopisů,“ dodala vedoucí.
„Rozhodně chystáme daleko pestřejší nabídku, než byla v těchto prostorách doposud. Nebudou chybět výrobky domácího typu, naše koláče, dorty i zdravé svačinky nebo saláty, nabídka denní polévky a mnoho dalších věcí,“ upřesnila Renata Cíchová.

Dubnová rekonstrukce bistro zvětší a dodá prostorám modernější a atraktivnější vzhled. Chybět nebude ani velmi žádané venkovní posezení. Provozní doba zatím bude pouze ve všední dny od 6 do 14:30 hodin.
Vlastimil Langer
Foto: www.kntb.cz