Zlínská MHD obnovuje prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří

27.11.2020 16:11

ZLÍN - Cestující si budou moci opět koupit jízdenku přímo u řidiče autobusu nebo trolejbusu MHD. Prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří vozidel MHD obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od soboty 28. listopadu.
„Od půlnoci z pátku 27. na sobotu 28. listopadu obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice prodej jízdenek u řidičů vozidel MHD. Bude opět umožněn nástup a výstup předními dveřmi a pro cestující bude uvolněn uzavřený prostor v blízkosti kabiny řidičů,“ informoval tiskový mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.
Zatím ještě nebude platit povinný nástup předními dveřmi v noční době ani celodenní povinný nástup předními dveřmi na vybraných zastávkách.
„Současně upozorňujeme, že v noci v sobotu 28. listopadu od 0 hodin nejdéle do 5 hodin ráno nebude fungovat prodej SMS jízdenek přes mobilní telefony. Na plánovanou odstávku této služby z důvodu údržby systému nás upozornila společnost Globdata, která prodej SMS jízdenek technicky zajišťuje,“ sdělil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.„Proto jsme urychlili již připravovanou obnovu prodeje jízdenek u řidičů, aby cestující nepřišli o možnost snadného nákupu jízdenek ani v době odstávky systému SMS jízdenek,“ dodal Nosálek.
Prodej jízdenek u řidičů autobusů a trolejbusů MHD včetně používání předních dveří vozidel cestujícími pozastavila DSZO v souvislosti s celostátními opatřeními proti šíření koronavirové nákazy od 23. října.

Zdroj a foto: DSZO