Zlínská filharmonie se připravuje na vstup do nové sezony

25.05.2020 15:05

ZLÍN - Jubilejní 75. sezonu plánuje Filharmonie Bohuslava Martinů zahájit 24. září koncertem s jedním z nejlepších současných českých houslistů Josefem Špačkem. Tento koncert bude současně zahajovacím koncertem již 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Harmonie Moraviae. Absolutním vrcholem nové sezony budou jednoznačně oslavy 75. výročí založení filharmonie včetně koncertu 29. dubna 2021 s fenomenální sopranistkou světového formátu Pretty Yende.
„Aktuálně, tedy na začátku května 2020, je pro nás nejdůležitější, abychom mohli znovu koncertovat v přijatelných podmínkách, a to jak pro náš orchestr, tak také pro posluchače. Oznámení plánu postupu uvolňování podmínek pro koncerty vládou ČR je pro nás zásadní výchozí bod, na základě kterého můžeme nejen plánovat, ale především uskutečňovat naše koncerty. Jsem optimistou a věřím, že letos v srpnu či září to již bude možné,“ uvedl ředitel filharmonie Josef Němý.
Podle situace by filharmonici chtěli odehrát část koncertů stávající sezony 2019-2020. Pokud to bude možné, některé z koncertů by odehráli venku, tedy jako open-air koncerty. Platforma Baťova institutu je pro ně i pro posluchače osvědčeným místem.
„Doufáme, že nás všichni naši posluchači podpoří a zakoupí si předplatné a vstupenky i na novou sezonu. Tato podpora nám moc pomůže překonat stávající těžké období. Rád bych také poděkoval všem našim partnerům. Byť to také nemají v této situaci lehké, zůstávají naší filharmonii věrni,“ dodal ředitel Josef Němý.
Filharmonie Bohuslava Martinů je po mnoho let bezkonkurenční a pulzující jako město, které reprezentuje. „ Máme jedinečný zvuk, stálou chuť k umělecké inovaci a ducha, který je úzce a velmi srdečně propojen s Vámi, vážení a věrní příznivci FBM. Naši 75. výroční sezonu proto s velkým poděkováním a pokorou oslavíme ve velkolepém stylu právě s Vámi a mnoha našimi skvělými přáteli prostřednictvím transformační síly hudby,“ prohlásil šéfdirigent FBM Tomáš Brauner.
„Osobně se mimořádně těším jak na provedení úžasného díla Gustava Mahlera, Symfonie č. 2 c moll Vzkříšení, tak na skvostné Alpské symfonie Richarda Strausse, v jejichž případě to bude, pokud se nemýlím, její zlínská premiéra. Jsme hrdi na to, že jsme Filharmonie Bohuslava Martinů,“ uzavřel šéfdirigent.
Vlastimil Langer
Zdroj: Filharmonie Bohuslava Martinů