Zlínem projela charitativní cyklotour Na kole dětem

13.06.2020 11:35

ZLÍN - Zlínem opět po roce projel v pátek 12. června velocipedista Josef Zimovčák, který přivezl svou charitativní tour Na kole dětem.
„V rámci druhé etapy odstartovala páteční tour v Luhačovicích a přes Zlín, Uherské Hradiště, Blatničku či Strážnici byl jejím 112 kilometrů vzdálený Bzenec. Známého velocipedistu přivítali před zlínskou radnicí náměstek Pavel Brada a radní Jana Bazelová a Michal Čížek,“ informoval .

„Cyklotour jsme rádi ve Zlíně přivítali. Je skvělé, že i přes všechny komplikace způsobené pandemií koronaviru se podařilo cyklojízdu na podporu onkologicky nemocným dětem uspořádat. Cyklisti letos mají kvůli omezením program organizačně náročnější než v předchozích letech, mají náš obdiv, jak dobře to zvládají,“ řekla členka rady města Jana Bazelová.

Na kole dětem, nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

„My, kteří máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kteří ho mají méně,“ ví Josef Zimovčák.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína