Zlín remizoval s Baníkem, kýžený bod získal v závěru utkání

30.05.2020 19:17

ZLÍN – Fotbalisté zlínského Fastavu remizovali dnes v 26. kole první fotbalové ligy na vlastním stadionu s Baníkem Ostrava 1:1i přesto, že od páté minuty prohrávali zásluhou dalekonosné střely ostravského Jánoše. Radost Ostravanům nakonec v poslední minutě řádného hracího času zkazil povedenou střelou domácí Adnan Džafič.

Domácí ševci sice prohrávali už od páté minuty 0:1, jenže vedoucí gól soupeře je nesrazil a postupně si domácí vytvářeli územní převahu, Obrana Baníku odolávala a znovu se potvrdilo, že Zlínu chybí střelec Poznar se k zakončení nedostal a další jeho spoluhráči se k řádné střele, kterou by ohrozili ostravského brankáře Laštůvku také neměli.
Baníkobvci se soustředili na obranu a zní vyráželi k rychlým protiútokům, z nichž hrozili Azevedo a Hrubý.

Po změně stran měli domácí stále územní převahu, jenže bez gólových šancí. Navíc jejich snahu často zbrzdily nepřesné přihrávky a také chyběl moment překvapení. Když už rozhodčí signalizovali tříminutové nastavení, povedla se Zlíňanům přenáramná akce. Po přihrávce Matejova Adnan Džafič umístěnou střelou po zemi k tyči rozvlnil síť Laštůvkovy branky a srovnal na 1:1. Jak se později ukázalo, byl to poslední gól utkání a oba soupeři se rozešli smírně. Bod pro Fastav je kvli záchraně v lize nesmírně cenný.
Fastav Zlín – Baník Ostrava 1:1 (0:1). Branky: 90. Džafič – 5. Jánoš. Utkání se hrálo bez diváků.