Zlín gólem Janetzkého v závěru utkání vydřel vítězství nad Teplicemi

10.08.2019 06:09

ZLÍN – Zlínští fotbalisté zdolali v pátek 9. srpna v předehrávce 5. kola nejvyšší fotbalové soutěže Teplice nejtěsnějším poměrem 1:0. O tom, že tři body zůstanou na zlínské Letné, rozhodl v 87. minutě střídající Jantezký.
Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a vycházela ze zajištěné obrany. Přesto jako první zahrozili Tepličtí, ale střelu Jakuba Mareše brankář Dostál vyrazil na roh. O chvíli později minul před zlínskou brankou hlavou míč Hora. Na druhé straně v 29. minutě připravil Fantiš šanci Maškovi, jenže teplický gólman Grigar zlínského hráče vychytal. Oby týmy tak šly do kabin v polovině utkání za bezbrankového stavu.
V úvodu druhého poločasu se nejprve dostal do šance hostující Kodeš, ale Dostál jeho šanci zlikvidoval. Domácí se pak řítili z rychlého protiútoku na Grigarovu svatyni, jenže přečíslení nesehráli dobře a Hlinka pálil na branku.
V 55. minutě Poznar rozjásal domácí publikum, jenomže sudí po poradě s videorozhodčím gól zlínskému útočníkovi neuznali kvůli těsnému ofsajdu. O chvíli později se vyznamenal zlínský Dostál proti střele Jakuba Mareše. Gól nevstřelil ani domácí Džafič, který z úhlu neprostřelil Grigara.
Největší šanci měl v 69. minutě Janetzký, který běžel sám na brankáře, jenomže strážce teplické svatyně nepřekonal. Na druhé straně zase Dostál až na druhý pokus zlikvidoval nebezpečnou přízemní střelu.
V 84. minutě se mohl do listiny střelců zapsat teplický Žitný, Dostál ale vystartoval z branky a střelu vyrazil. Zlínští fanoušci se gólu dostali v 87. minutě, když Fantiš hlavou poslal míč před branku a nekrytý Janetzký ho uklidil do teplické sítě – 1:0.
V rušném a bojovném závěru mohly ještě Teplice srovnat, ale Dostál byl jiného mínění, na druhé straně se mohl prosadit střídající Železník, ale věren své tradici dvakrát ze slibné příležitosti netrefil branku.
Vlastimil Langer

Foto: www.fcfastavzlin.cz